HAYAT SANA NE ANLATIYOR? – Çetin Çetintaş

Türkiye’de yoganın anlaşılması ve uygulanması ile ilgili yaptığı özgün, özenli çalışmalarıyla bilinen Çetin Çetintaş, bu kez Hayat Sana Ne Anlatıyor? ile duyguları, yaşamı ve insanı elementler üzerinden açıklıyor. Yalnızca açıklamakla da kalmıyor.

Hangi elementin nasıl kullanılacağını, hangi yoga pozunun hangi elementle ilgili olduğunu görsel örneklerle destekliyor. Çetin Çetintaş, kitabı okurken onu takip edenlerin aşina olduğu sakin, dingin ve öğretici ses tonunu kulaklarında hissedeceği, açık, anlaşılır bir dil kullanıyor. Dolayısıyla okuyucuya sanki onunla konuşur gibi, anlamadığı yerde “Tekrar eder misin?” diye sorabilecek gibi odaklı bir okuma deneyimi sunuyor. Kendisi anlattıklarını “öğrendiğinde hikayenin izleyicisi değil yazarı olursun.” diye anlatıyor. Sonunda ise önerdiği etkinlikler ile kitap boyunca teşvik ettiği hareketi başlatmasına, kendisine alan açmasına fırsat tanıyor.

Çetin Çetintaş’ın ilk kitabı Yoga Sutralar ve Hayat Sana Ne Anlatıyor? birleştiğinde bakış açınızdaki genişlemeyi hissedecek, farklılaşma potansiyelinizi kullanma gücü bulacaksınız. Ekim ayı sizin için başlangıç olsun diye Maksat Kitap’ta ikili set kampanyada. 

Selma TEKİN

Bültene Kayıt Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir