ATATÜRK’ÜN KATİLLERİ – Hüseyin Hakkı Kahveci

“Büyük ölümlere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.” Mustafa Kemal Atatürk

                Merhaba sevgili okur,

                Bu ay sizlere çok severek okuduğum Hüseyin Hakkı Kahveci’nin “Atatürk’ün Katilleri” adlı araştırma kitabıyla geldim. Daha evvel yazarın “Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı” isimli kitabını tanıtmıştım.

                Öncelikle sizlere yazarımız Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kim olduğu ile ilgili kısaca bilgi vermekte fayda görüyorum. Zira çalışmaları uzun soluklu ve takdire şayan bir özveri ile hazırlanmış kaynaklardır. Her kitabının ardında bu çabayı görmek mümkündür. 1989 yılında aldığı bursla yurtdışında tıp eğitimini tamamlamış olan yazarımız çeşitli alanlarda çalışmıştır. ANSAV (Anadolu Stratejik Araştırmalar Vakfı) yönetim kurulu üyesi olup Politika Ekseni Strateji Araştırmaları Merkezi başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Yazmış olduğu kitaplar ABD üniversitelerinde ders kitabı olarak kullanılmaktadır.

                Yazarımız bu kitabında Atatürk’e düzenlenen ve tarih kitaplarında yer bulmayan üstü kapatılmış, çarpıtılmış suikastleri, Atatürk’ün silah arkadaşları ile yaşadığı sürtüşmeleri ve zıtlıkları, mahkemelerde suikastler sebebiyle yargılanan devlet ve ordu adamlarını, dış güçlerin içerden kimleri suikastlere ikna ettiğini, Atatürk’ün nasıl öldürüldüğünü, devlet adamlarının ve silah arkadaşlarının nasıl hainlikler yaptıklarını, Atatürk’ün hangi planlar için ortadan kaldırılmak istendiğini, içerdeki ayaklanmaların altında yatan korkunç, satılmış zihniyetleri, Atatürk’e hainlik edenlerin bugün bile kahramanmış gibi anlatıldığını, asıl kahramanın nasıl yalnızlaştırıldığını, Atatürk’ün siroz olduğu yalanı ile halkın devlet eliyle nasıl uyutulduğunu, hastalığı ile ilgili gizlenen belgeleri, şüpheli çelişkilerle dolu meclis adamlarının açıklamalarını ve tavırlarını, Atatürk’ü öldüren satılmışların nasıl devlet eli ile korunduğu ve onlara sahip çıkıldığını gözler önüne sermiştir.

                Yukarıda sözünü ettiğim içerikler gerçekten içinizi acıtacak, gözlerinizi dolduracak ve “Nasıl ya!” diye içinizi öfkeden kabartacak bilgiler. Yazarımız bu kitabı oluştururken en az 99 kaynaktan faydalanmış ve bunları tek tek kaynakça olarak belirtmiştir. Ayrıca bazı belgelerin görselleri de kitaba eklenmiştir. Yıllar süren çalışmanın sonucunda nasıl yalanlarla uyutulduğumuzu, bugün yaşadıklarımızın tohumunun o günlerde nasıl hainliklerle ekilmiş olduğunu, yıllardır dış güçlerin değişmeyen ancak Atatürk sayesinde ertelenen planları doğrultusunda nasıl adım adım ilerlediğini ve devlet adamlarının bunlara çanak tuttuğunu göreceksiniz.

                Yazarımızın dili oldukça akıcı, doğal ve anlaşılır olmakla birlikte kitap sıkılmadan, notlar alarak okuyacağınız bir kitap. Kitapta geçen yıllarca halkımıza kahraman diye yutturulan insanların isimlerini hafızanıza silinmeyecek şekilde kazıyacaksınız.

                Gerçekleri tarih kitaplarından öğrenemeyeceğimizi biliyorum, siz de biliyorsunuz. Bunun için açılan bu kapılara ışık tutan araştırmacı yazarlarımız iyi ki varlar. Atatürk ile ilgili gerçekleri bugün bize Atatürk’ü diktatör ve din düşmanı olarak tanıtan bu egemen yapıdan öğrenemeyeceğimiz kesin. Tam da bu sebeple bu kitabı herkese öneriyorum.

                Sorgulamada kal sevgili okur, sevgiyle, merakla, Atatürk’ün ışığında, fikirlerinin DNA’sında kal, özgür kal.

Sevgilerimle…

Pınar Kırkulak


Bültene Kayıt Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir