Gülsüm ATEŞ

Eczacıyım. Kendimi tek kelimeyle tanımlayacak olsam seyyah derdim.

27 senelik yaşamımı şu şekilde özetleyebilirim: Yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek, yeni yiyecekler tatmak, en çok hangisinin bana uyduğunu bulana kadar yepyeni şeyler denemek..

Zamanı geldiğinde yollarımın ayrıldığı insanlar, bir daha asla gitmemeye yeminler edilen yerler, midemi bulandıran besinler, çok zevk almama rağmen başaramadığım deneyimler, iyi yapmama rağmen keyif alamadığım için bıraktığım deneyimler…

 İstikrarlı olabilecek kadar bana uyan, yola birlikte devam etmek isteyecek kadar sevdiğim ‘’şey’’leri keşfedene kadar denemek, yenilmek, bırakmak, tekrar denemek.. Tıpkı bir seyyah gibi izlemek, yürümek, konuşmak, dinlemek, kaybolmak, yeni yollar keşfetmek.

Kitaplarla olan ilişkim de böyle. Her türden her kitabı okurum, kimini zorlayarak bitirir, bir daha elime almamak üzere kitaplığın üst raflarına kaldırırım. Kimi okurken çok keyiflidir ama sonunda buruk bir tat bırakır, bazısından çok şey öğrenirim. Kimisini de çok severim, başucuma koyar döner döner okurum.

Burada bulunmamdaki maksat okuduklarıma dair paylaşımlarda bulunmak ve paylaşılanları okumak. Kim bilir belki yola birlikte devam edeceğimiz birkaç ‘’şey’’ keşfederiz birlikte.
Bültene Kayıt Olun